Pochwal się swoim nagłośnieniem!
Tak jak w temacie, pochwalcie się swoim nagłośnieniem i nie ważne czy w domu, samochodzie czy piwnicy, pokażcie co macie!  Face-Wink.PNG
Zacznę od siebie, przygoda była długa.
Zaczynałem z jakimiś pierdzikami, creative za 100 zł z pierwszego lepszego sklepu. Następnie wpadły logitechy, zafascynowały mnie swoją mocą jak na tamte czasy lecz chciałem wzbogacić niskie zejścia częstotliwości oraz wzbogacić ścisk w klatce piersiowej od niskiego tonu. Zaczęło się to od prezentu jaki był pioneer a-33. Prądożerny wzmacniacz domowy którym zasilałem Art-Audio dwie kolumny które potrafiły pokazać pazurka. Nie wystarczało mi to więc wzbogaciłem swoją wiedzę i popełniłem błąd jak każdy kto zaczyna z nowym tematem w swoim życiu. Zakupu dokonałem na Alledrogo i był to nieszczęśliwy Blow  Face-Angry.PNG Wytrzymał ze mną dwa tygodnie i niestety został roztrzaskany o pobliski chodnik za moim oknem. Następny zakup to był Blaupunkt SW 125.1 który dysponował mocą 200 watt. Później zaś dostałem Magnata 1000 watt lecz z powodów uszkodzonej cewki służył mi on jedynie do zapoznania się jak działa głośnik. Postanowiłem więc zakupić bardziej profesjonalny (przynajmniej mi się tak wydawało) sprzęt. Zainwestowałem w skrzynię z prawdziwego zdarzenia, kupiłem głośnik Peiyinga py 300f4 30 cm, 500 oszukanych watt lecz po przygodnie z sąsiadami wystawiłem go na sprzedaż (tak dorobiłem się na nim) Chciałem po tym głośniku zakończyć swoje zamiłowanie do bassu lecz to było silniejsze. Zakupiłem skrzynię 55 litrową z otworem bass-reflex oraz zainwestowałem w niepozorny 500 wattowy głośnik Rocford Fosgate P1S2 i jestem szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu oraz gorąco polecam. Głośnik aktualnie nowy stoi w cenie 320 zł na alledrogo do tego skrzynia w granicy 150 zł i można się pobawić z sąsiadami w berka gdy się wyjdzie z mieszkania.
Film co potrafi pod domowym wzmacniaczem Pioneer A-33 w Toyocie Yaris. 
https://www.youtube.com/watch?v=LPD0rqIw29g
WASZA KOLEJ! MOŻE SĄ TU MIŁOŚNICY DOBREGO DŹWIĘKU  Heart
Głośnik wygląda tak.
[Obrazek: 27926460456_4bab98ac95_z.jpg]
Dobry dźwięk? Cięzko mi to nazwać dobrym dźwiękiem, nienawidzę takiego "łumcłumc". Ani to fajnie nie gra, a tylko się trzęsie. Ja tam lubie skromne głośniczki, w których przyjemnie grają lata 80 :P W domu mam GENIUS 2.1 SW-G2.1 1250, calość 38W i w zupełności starczy, aby powkurzać sąsiadów obok. Swoją drogą nigdy nie słuchalem ich na pełnej głośności a to dlatego, że nie lubie innym uprzykrzać życia.
[Obrazek: 23862646573_fd91706541_z.jpg]
(06-28-2016, 23:10 PM)Majkel napisał(a): Dobry dźwięk? Cięzko mi to nazwać dobrym dźwiękiem, nienawidzę takiego "łumcłumc". Ani to fajnie nie gra, a tylko się trzęsie.  Ja tam lubie skromne głośniczki, w których przyjemnie grają lata 80 :P  W domu mam GENIUS 2.1 SW-G2.1 1250, calość 38W i w zupełności starczy, aby powkurzać sąsiadów obok. Swoją drogą nigdy nie słuchalem ich na pełnej głośności a to dlatego, że nie lubie innym uprzykrzać życia.

To co posiadam bardzo dobrze uzupełnia mi soprany które są donośne oraz dobrej jakości ponieważ mam zmontowane Logitechy 5.1 z odłączonym subem. Nie ma trzęsienia się, jeżeli znasz się trochę na rezonansie i przenoszeniu fal niskich to wiesz jak zapobiec tzw. dudnienia niskiego tonu. Pokój mam dostosowany pod nagłośnienie i zrobione jest to z głową. Dźwięk jest przyjemny dla ucha i potrafi zaspokoić nie jednego wymagającego brzmienia słuchacza. Ponad to w chwilach gdy potrzeba mocniejszego brzmienia potencjometr bassu idzie w ruch i mam dobrą dyskotekę. Także patrzenie ograniczonym schematem na nagłośnienie nie jest dobre. Pozdrawiam  Face-Smirk.PNG
Wzorowałem się na filmiku i moja wypowiedź dotyczyła takiego dudnienia w samochodzie.
[Obrazek: 23862646573_fd91706541_z.jpg]
Pod komputer mam podpięte Creative G500. Bardzo fajne głośniki i mogę je polecić, komuś kto szuka dobrych używek.
W aucie mam radio Sony DSX-A42UI (szukałem dobrego i taniego radia z możliwością podłączenia Iphone'a) i do tego wsadziłem skrzynię 500W, nie mam pojęcia jakiej firmy (kupił ją Ojciec jako nową i jeżdziła w busie), ale w zupełności mi wystarcza i gra na prawdę miło jak na gabaryty Passata. Skromnie, bo skromnie, ale zawsze lepiej niż bass w oryginalnych głośnikach Face-Smile.PNG
[Obrazek: qAgClJz.png]
W piwnicy leżą i kurzą się Logitechy Z-5500 Face-Smirk.PNG Za duże na mój pokój, szczególnie subwoofer... Dźwięk bardzo dobry, idealne na jakieś domówki Face-Smile-Big.PNG
[Obrazek: 28575329142_75a70a1564.jpg]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Profil Wyślij PM E-mail Znajdź wszystkie posty Znajdź wszystkie tematy Narzędzia moderacji Narzędzia administracji