Drzwi, ped_backseat i inne temu podobne
Witam Was,

Chciałbym zapytać, Czy jeśli w pojeździe 3 drzwiowym dodam jeszcze door_rr/lr_dummy oraz ustawię ped_backseat, czy będzie to działać? Próbuję na jednym modelu ale rr/lr nie chcą działać. Dodatkowo chciałem zapytać czy dummy od ped_backseat zawsze są odbiciem lustrzanym? Chciałem 2 tylne miejsca ustawić w zupełnie niezależnych od siebie pozycjach (obok drzwi bocznych oraz obok tylnych).

Obrazek podglądowy:
https://zapodaj.net/e598cf65db36b.png.html

Jestem też ciekaw jak działają collision w obiektach ruchomych? (np widły w wózku widłowym? Obiekt misc_a się porusza a razem z nim kolizja). Jak coś takiego utworzyć? Tzn co zrobić by misc_a się poruszał po danej ścieżce oraz żeby kolizja podążała za obiektem który będzie nazwany misc_a.

Dodatkowo chciałem zapytać czy istnieje gdzieś pełny/większościowy opis za co odpowiada dany dummy? Znalazłem taki ale do modeli z GTA IV więc częściowo się nie pokrywa.

Wiem że trochę tych pytań jest, ale z góry dziękuję Wam za pomoc Face-Smile.PNG
Jeśli chodzi o 3drzwiowy pojazd oryginalny z gta to jedynym wyjściem żeby działały 4 drzwi jest edycja w handlingu, ale nie wiem która to liczba (ewentualnie w vehicles.ide) nie pamiętam dokładnie.
Znaczenie dummy:
-wheel_lf - przednie lewe koło
-wheel_lb - tylne lewe koło
-wheel_rf - przednie prawe koło
-wheel_rb - tylne prawe koło
-door_lf_dummy - lewe przednie drzwi
-door_rf_dummy - prawe przednie drzwi
-door_lr_dummy - tylne lewe drzwi
-door_rr_dummy - tylne prawe drzwi
-wing_lf_dummy - przedni prawy błotnik
-wing_rf_dummy - przedni tylny błotnik
-headlights - światła przednie
-taillights - światła tylne
-exhuast - wydech
-boot_dummy - klapa bagażnika
-bonnet_dummy - maska
-windscreen_dummy - szyba przednia
-bump_front_dummy - zderzak przedni
-bump_rear_dummy - zderzak tylny
-ped_frontseat - umiejscowienie skina z przodu
-ped_backseat - umiejscowienie skina z tyłu
-chassis_dummy - cały model
Dzięki za dummy Face-Smile.PNG Wiesz moze coś na temat misc_a/misc_b ? To są chyba jakieś dodatkowe ruchome elementy, tak? Czy trzeba do nich robić animację poruszania się jakimś programem? I jak to jest z ich collision?(wiem że może poruszać się razem z elementem, ale jak? )
Z tymi miejscami dla pedów to racja, działają one w ten sposób co piszesz - jako odbicia lustrzane. Ale spróbuj pokombinować, żeby zrobić model w podobny sposób jak Vany w GTA SA, typu Burrito. Bo w tych pojazdach pedy mogą wsiadać na miejsce z przodu, obok kierowcy jak i z tyłu, otwierając tylne drzwi. Nie jest to do końca rozwiązanie Twojego problemu ale warto pójść tym tropem, może akurat coś wymyślisz.

Kolizje w obiektach dynamicznych, takich jak model UFO przy barze, które się kręci, korzystają z pliku object.dat. Tam znajdują się wpisy z parametrami na ich temat. Co do tego konkretnego pojazdu czyli wózka widłowego musiałbyś zajrzeć w głąb gta3.img a tam wyszukać konkretnej animacji, które są tam pod rozszerzeniem .ifp. Nie jestem pewny ale wydaję mi się, że animacja od tego wózka powinna być w pliku misc.ifp. Z tym rozszerzeniem .ifp poradzisz sobie dzięki 3DsMax i wtyczce Kam's Script. Gdy zaimportujesz to wtedy .ifp Ci się jakby rozpakuje i może akurat znajdziesz tam od forklifta czyli wózka widłowego.
Co do drzwi to z tego co kojarze handling nie ma nic do rzeczy, powinny ci dzialac niezaleznie ile drzwi miala podmianka.
[Obrazek: 20649546472_5964450a68.jpg]
może i masz racje goły, dawno w tym nie siedziałem xd